ბნუ-ს სტუდენტები ზურაბ მხეიძის საჯარო ლექციას დაესწრნენ
2026 წლის 22 მაისს, ბნუ-ს სტუდენტები დაესწრნენ საჯარო ლექციას თემაზე: „გადაწყვეტილების მიღება და კარიერული განვითარება“, რომელსაც ფსიქოლოგი, ზურაბ მხეიძე უძღვებოდა.
აღნიშნული საჯარო ლექცია დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს,  აჭარის დასაქმების სააგენტოსა და ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი ორგანიზებით დაგეგმილ დასაქმებისა და კარიერული განვითარების კვირეულის ფარგლებში ჩატარდა.
ლექციის განმავლობაში განხილული იყო გადაწყვეტილების მიღების მნიშვნელობა კარიერული წარმატებისთვის, კარიერული ტრაექტორიის დაგეგმვის გზები, პასუხისმგებლობის აღება და რისკების მართვა პროფესიულ საქმიანობაში, ასევე თვითგანვითარების სტრატეგიები შრომის ბაზარზე კონკურენტუნარიანობის გასაძლიერებლად.
ღონისძიებამ სტუდენტებს მისცა შესაძლებლობა, გაეღრმავებინათ ცოდნა კარიერული განვითარების ფსიქოლოგიურ ასპექტებზე.

On May 22, 2026, BNU students attended a public lecture titled “Decision-Making and Career Development,” delivered by psychologist Zurab Mkheidze.
The public lecture was held within the framework of the Employment and Career Development Week, jointly organized by the State Employment Promotion Agency, the Employment Agency of Adjara and Batumi Shota Rustaveli State University.
During the lecture, participants discussed the importance of decision-making for career success, approaches to planning a career trajectory, responsibility-taking and risk management in professional activities, as well as self-development strategies for enhancing competitiveness in the labor market.
The event provided students with an opportunity to deepen their knowledge of the psychological aspects of career development.