ღია კონკურსი აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტი აცხადებს ღია კონკურსს ასისტენტ-პროფესორის აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად აკადემიური ნიშნით, მენეჯმენტის მიმართულებით (1 ვაკანსია);
აკადემიური ნიშნით ასისტენტ-პროფესორის აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად კონკურსში მონაწილეობისთვის საკონკურსო მოთხოვნები
ა) დოქტორის აკადემიური ან მასთან გათანაბრებული სამეცნიერო ხარისხი;
ბ) ბოლო 5 წლის განმავლობაში (პერიოდში) შესრულებული პუბლიკაცია/პუბლიკაციები, ნაშრომი/ნაშრომები ან/და სხვ., რაც ადასტურებენ შესაბამის დარგში მის კომპეტენტურობას;
კონკურსთან დაკავშირებული ვადები:
- კონკურსის შესახებ ინფორმაციის საჯაროდ გამოქვეყნება – 22.05.2026;
- საკონკურსო საბუთების მიღება – 23.06.2026;
- კონკურსის I ეტაპი (საკონკურსო საბუთების განხილვა და შედეგების გამოცხადება) – 24.06.2026 - 25.06.2026;
- კონკურსის I ეტაპის შედეგების გასაჩივრება (საპრეტენზიო განაცხადების მიღება) – 26.06.2026;
- კონკურსის I ეტაპის შედეგებთან დაკავშირებით წარმოდგენილი საპრეტენზიო განაცხადების განხილვა და შედეგების შეტყობინება კონკურსანტებისთვის – 29.06.2026;
- კონკურსის II ეტაპი – გასაუბრება საკონკურსო კომისიასთან – 30.06.2026 (შენიშვნა: გასაუბრების ზუსტი დრო კონკურსანტს ეცნობება კონკურსის I ეტაპის წარმატებით გავლის შემდეგ. საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით, კანდიდატს შესაძლოა ეთხოვოს საცდელი ლექციის ჩატარება);
- კონკურსის წინასწარი შედეგების გამოცხადება – 01.07.2026;
- კონკურსის წინასწარი შედეგების გასაჩივრება (საპრეტენზიო განაცხადების მიღება) – 02.07.2026;
- საპრეტენზიო განაცხადების განხილვა და გადაწყვეტილების მიღება – 03.07.2026;
- კონკურსის საბოლოო შედეგების გამოცხადება – 06.07.2026.
შენიშვნა: თუ კონკურსის წინასწარი შედეგების გასაჩივრებისთვის დადგენილ ვადაში არ მოხდა კონკურსის წინასწარი შედეგების გასაჩივრება, მაშინ წინასწარი შედეგები მიიჩნევა ბნუ - ში ჩატარებული კონკურსის საბოლოო შედეგად.
კონკურსში გამარჯვებულთა აკადემიურ თანამდებობაზეე დანიშვნის შესახებ ბრძანების გამოცემა: არაუგვიანეს 2026 წლის 07 ივლისისა;
კონკურსზე წარსადგენი დოკუმენტები:
ა) განცხადება საკონკურსო კომისიის თავმჯდომარის სახელზე;
ბ) შევსებული კონკურსანტის ანკეტა;
გ) პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (პირადობის მოწმობა/ID ბარათი), უცხო ქვეყნის მოქალაქეობის შემთხვევაში – პასპორტის/პირადობის მოწმობის ასლი და სანოტარო წესით დამოწმებული ქართულენოვანი თარგმანი;
დ) ფოტოსურათი (დაბეჭდილი 3X4–ზე; ელ. ვერსია);
ე) უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი (უცხოეთში მიღებული განათლების/კვალიფიკაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის შემთხვევაში წარმოსადგენია სსიპ განათლების ხარისხის ეროვნული ცენტრის მიერ გაცემული განათლების აღიარების დოკუმენტი და უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტის სანოტარო წესით დამოწმებული ქართულენოვანი თარგმანი);
ვ) აკადემიური ნიშნით კვალიფიკაციის დადასტურებისას - დოქტორის აკადემიური ან მასთან გათანაბრებული სამეცნიერო ხარისხისა და მოთხოვნილი სამეცნიერო-პედაგოგიური გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები;
ზ) სასწავლო კურსები, სილაბუსები, ბოლო 5 წლის განმავლობაში/პერიოდში გამოცემული/გამოქვეყნებული სამეცნიერო ნაშრომებს/პუბლიკაციების ნუსხა;
თ) კონკურსანტის ანკეტაში მითითებული ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტები;
ი) ნასამართლობის შესახებ ცნობა (შენიშვნა: ,,უმაღლესი განათლების შესახებ“ 32-ე მუხლის მე-2 პუნქტის თანახმად, უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში არ შეიძლება დასაქმდეს ,,სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართულ დანაშაულთან ბრძოლის შესახებ“ საქართველოს კანონით გათვალისწინებული სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლევი პირი ან/და პირი, რომელსაც იმავე კანონის საფუძველზე სასამართლომ ჩამოართვა საგანმანათლებლო დაწესებულებაში საქმიანობის უფლება). საკონკურსო დოკუმენტაციის წარდგენის დღისათვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა უნდა იყოს მოქმედი (კანონმდებლობის თანახმად ცნობის მოქმედების ვადა 15 დღეა);
ი) წვევამდელის სტატუსის მქონე კანდიდატებისთვის, თავდაცვის კოდექსის მე-60 მუხლის მე-2 პუნქტის შესაბამისად, წვევამდელის სამხედრო აღრიცხვაზე ყოფნის ან წვევამდელის სამხედრო აღრიცხვიდან მოხსნის დამადასტურებელი დოკუმენტი;
კონკურსანტის განცხადება ივსება კონკურსის კომისიის თავმჯდომარის: ელიდა ხვედელიძის სახელზე.
ა) კონკურსანტის განცხადების ფორმა;
გ) აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად კონკურსის ჩატარების წესი.
კონკურსში გამარჯვებული პირი აკადემიურ თანამდებობაზე აირჩევა 4 წლის ვადით;
საკონკურსო საბუთების ან/და საპრეტენზიო განცხადებების მიღება განხორციელდება მითითებულ ვადებში, სამუშაო დღეებში, 10:00 - 18:00 სთ–მდე ამონაბეჭდი ფორმით (მისამართი: აჭარა, ქ. ბათუმი, თამარ მეფის გამზირი №38) ან ელ. ფორმით (ბნუ-ს ელ.ფოსტაზე: info@bnu.edu.ge).
საკონკურსო საბუთების მიღებაზე და კონკურსთან დაკავშირებით დაინტერესეულ პირთათვის ინფორმაციის მიწოდებაზე პასუხისმგებელი პირის საკონტაქტო მონაცემები: ინდირა ლორთქიფანიძე, ტელ. +995 599 53 22 01; ელ.ფოსტა: i.lortkipanidze@bnu.edu.ge
საპრეტენზიო განცხადებების მიღებაზე პასუხისმგებელი პირის საკონტაქტო მონაცემები: ჩიქოვანი ეკატერინე ტელ., +995 555 144 868 ელ. ფოსტა: e.chikovani@bnu.edu.ge;
“პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ" საქართველოს კანონის შესაბამისად, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის მიერ დამუშავდება თქვენი პერსონალური მონაცემები, რათა დადგინდეს ვაკანტურ პოზიციასთან თქვენი შესაბამისობა. პერსონალური მონაცემების დამუშავება ხორციელდება წინასახელშეკრულებო ურთიერთობის ვადით, კანდიდატის შესახებ დასაქმებასთან დაკავშირებული გადაწყვეტილების მიღებამდე. რეზიუმეს გამოგზავნით თქვენ ავტომატურად ეთანხმებით ზემოთ აღნიშნულ პირობებს.

Announcement of an Open Competition for an Academic Position
Batumi Navigation University hereby announces an open competition for the academic position of Assistant Professor in the field of Management based on academic criteria (1 vacancy).
Qualification Requirements for the Position of Assistant Professor (Academic Criteria):
A) An academic degree of Doctor (Ph.D.) or an equivalent scientific degree.
B) Publication(s), scientific paper(s), or other relevant academic works completed within the last five (5) years that demonstrate competence in the respective field.
Key Dates and Deadlines of the Competition
Official Publication of the Competition Notice: May 22, 2026
Submission Deadline for Application Documents: June 23, 2026
Stage I of the Competition (Review of Documentation and Announcement of Results): June 24, 2026 – June 25, 2026
Appealing Stage I Results (Submission of Grievance Applications): June 26, 2026
Review of Stage I Grievances and Notification of Applicants: June 29, 2026
Stage II of the Competition (Interview with the Competition Commission): June 30, 2026 (Note: The precise time of the interview will be communicated to the candidate after successfully passing Stage I. By decision of the Competition Commission, candidates may also be requested to deliver a mock lecture).
Announcement of Preliminary Competition Results: July 1, 2026
Appealing Preliminary Results (Submission of Grievance Applications): July 2, 2026
Review of Grievance Applications and Final Decision-Making: July 3, 2026
Announcement of Final Competition Results: July 6, 2026
Note: If the preliminary results of the competition are not contested within the established appeal period, the preliminary results shall be considered the final results of the competition conducted at BNU.
Issuance of the Official Decree on the Appointment of Successful Candidates to Academic Positions: No later than July 7, 2026.
Required Documentation for Submission
A) A formal application addressed to the Chairperson of the Competition Commission.
B) A completed applicant questionnaire.
C) A copy of an identity document (ID Card/Identity Certificate). In the case of foreign citizenship, a copy of the passport or identity document accompanied by a notarized Georgian translation.
D) A photograph (printed copy, size 3x4 cm, as well as an electronic version).
E) A document certifying higher education. (In the case of education/qualifications obtained abroad, candidates must submit a document of recognition issued by the National Center for Educational Quality Enhancement, along with a notarized Georgian translation of the higher education diploma).
F) To confirm qualification based on academic criteria: documents certifying an academic degree of Doctor or an equivalent scientific degree, along with verification of the required scientific and pedagogical experience.
G) Syllabi of study courses and a comprehensive list of scientific papers and publications published within the last five (5) years.
H) Supporting documentation verifying the information provided in the applicant questionnaire.
I) A valid criminal record certificate. (Note: Pursuant to Article 32, Paragraph 2 of the Law of Georgia on Higher Education, an individual convicted of a crime against sexual freedom and inviolability under the Law of Georgia on Combating Crimes Against Sexual Freedom and Inviolability, or an individual who has been deprived of the right to engage in educational activities by a court of law based on the same act, cannot be employed by a higher education institution). The criminal record certificate must be valid on the date of submission; according to legislation, the validity period of the certificate is 15 days.
Procedural Guidelines and Forms
The candidate's formal application must be filled out and addressed to the Chairperson of the Competition Commission, Elida Khvedelidze.
A) Applicant Request/Application Form
B) Applicant Questionnaire
C) Regulations on Conducting Competitions for Academic Positions
The successful candidate will be elected to the academic position for a term of four (4) years.
Submission Procedure
Application portfolios and/or grievance applications will be accepted during the specified periods on working days from 10:00 AM to 6:00 PM. Submissions can be made in hard copy format (Address: No. 38 Tamar Mepe Avenue, Batumi, Adjara, Georgia) or electronically (BNU email: info@bnu.edu.ge)
For inquiries regarding the submission of documentation and general information about the competition: Indira Lortkipanidze, Tel: +995 599 53 22 01, Email: i.lortkipanidze@bnu.edu.ge
For inquiries regarding the submission of grievance applications: Ekaterine Chikovani, Tel: +995 555 144 868, email: e.chikovani@bnu.edu.ge
In accordance with the Law of Georgia on Personal Data Protection, your personal data will be processed by Batumi Navigation Teaching University solely to evaluate your compliance with the requirements of the vacant position. The processing of personal data is carried out for the duration of the pre-contractual relationship until a final employment decision regarding the candidate is made. By submitting your resume/application, you automatically agree to the terms and conditions outlined above.