მეზღვაურის დღე 2017- საზეიმო მიღება ბნსუ-ში
2017 წლის 24 ივნისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა მეზღვაურის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ტრადიციული საზეიმო მიღება.
სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან, პარტნიორებთან და დამსაქმებლებთან, საქართველოს საზღვაო სააგენტოს ხელმძღვანელობასა და თანამშრომლებთან, ასევე ბნსუ-ში გამართული საერთაშორისო კონფერენციის მონაწილეებთან ერთად, საზეიმო მიღებას ესწრებოდნენ საპატიო სტუმრები: საქართველოს სრულუფლებიან ელჩი დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებულ სამეფოში, საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი საერთაშორისო საზღვაო ორგანიზაციაში, ქალბატონი თამარ ბერუჩაშვილი; საერთაშორისო საზღვაო ორგანიზაციის იურიდიული და საგარეო ურთიერთობების სამმართველოს დირექტორი, აშშ-ის სანაპირო დაცვის ადმირალი, ბატონი ფრედერიკ კეინი; მალტის რესპუბლიკის მუდმივი წარმომადგენელი საერთაშორისო საზღვაო ორგანიზაციაში, ბატონი ლინო ვასალო; საერთაშორისო საზღვაო სამართლის ინსტიტუტუს დოქტორი, ქალბატონ ფელისიტი ატარდი; კომპანია ,,ქუინსვეის“ მფლობელი და გენერალურ მენეჯერი, ბატონი ვასილეოს ტერზისი და ამავე კომპანიის წარმომადგენლები - ბატონი კონსტანტინოს ტერზისი და ევანგელეოს კალიანოსი, ასევე, საზღვაო გაზეთ ,,დენიზ ჰაბერის“ რედაქტორი, ბატონი რეჯებ ჯამბულატი.
სტუმრებმა მიულოცეს შეკრებილთ მეზღვაურის საერთაშორისო დღე და წარმატებები უსურვეს როგორც ბათუმის ნავიგაციის სასწალო უნივერსიტეტს, ასევე, საზღვაო დარგის ყველა წარმომადგენელს საქართველოში.
საზეიმო მიღების ფარგლებში, ბნსუ-ს ადმინისტრაციამ წარმოადგინა წლის მანძილზე განხორცილებეულ მიღწევათა მოკლე ანგარიში, საზეიმოდ გადასცა დიპლომები 2016-17 სასწავლო წლის კურსდამთავრებულებს,  ბნსუ-ს რექტორმა და კანცლერმა სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს სტუმრებს, კონფერენციის მონაწილეებსა და წარჩინებულ თანამშრომლებს.

Day of the Seafarers 2017 - Ceremonial reception in BNTU
On June 24, 2017, traditional ceremonial reception, dedicated to the International Day of the Seafarers held in Batumi Navigation Teaching University.
Together with the representatives of other higher educational institutions, partners and employers, management and employees of Maritime Transport Agency of Georgia and participants of International Conference held in BNTU, honored guests: Mrs. Tamar Beruchashvili, Georgia Ambassador to United Kingdom, permanent representative in International Maritime Organization; Mr. Frederic Kane, Director of Administration of Legal and Foreign Relationships of International Maritime Organization, US Coast Guard Admiral; Mr. Lino Vassallo, Permanent Representative of the Republic of Malta in the International Maritime Organization; Mrs. Felicity Attard, LL.D, Institute of International Maritime Law; Mr. Vasileios Terzis, the owner and General Manager of Queensway, and representatives of the same company – Mr. Konstantinos Terzis and Evangeleos Kalianos, as well as Mr. Recep Jambulat, editor of maritime newspaper Deniz Haber, attended the ceremonial reception.
Guests congratulated participants on the International Day of the Seafarers and wished success to Batumi Navigation Teaching University and all representatives of maritime field in Georgia.
Within ceremonial reception, BNTU Administration represented brief report on achievements of the year, awarded graduates 2016-17 with diplomas; BNTU Rector and Chancellor gave memorable gifts to the guests, participants of conference and successful employees.