ონლაინ სემინარი 21.07.2020
2020 წლის 21 ივლისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალი დაესწრო ონლაინ სემინარს. დისტანციური შეხვედრა ორი სესიისგან შედგებოდა: I სესია დაეთმო საკითხს "Nonverbal Communication in Teaching", სადაც ყურადღება გამახვილდა სასწავლო პროცესში არავერბალური კომუნიკაციის გამოუყენებას, ანუ როგორ უნდა დაეხმარონ მასწავლებლებო არავერბალური კომუნიკაციის საშუალებით სტუდენტებს სწავლის პროცესში.
სემინარზე განხილულ იქნა თუ როგორ უნდა გამოიყენონ პედაგოგებმა სხეულის ენა.
I სესია ჩაატარა Adelphi University -ის განათლებისა და ჯანდაცვის სკოლის დეკანმა პროფესორმა - Dr. Xiao-lei Wang. II სესია მიეძღვნა საკითხს "Teaching with Zoom" ,სადაც განხილულ იქნა Zoom-ის პლატფორმის გამოყენების გზები სწავლა-სწავლების პროცესში.
სესიაზე ყურადღება გამახვილდა პლატფორმის სხვადასხვა ფუნქციაზე, რომელთა საშუალებითაც ლექცია სტუდენტებისთვის ინტერაქციული და სახალისო უნდა გახდეს.
II სესია ჩაატარა Adelphi University -ის ასისტენტ პროფესორმა, Dr. Melissa Randazzo.
სემინარი English Book Education და Adelphi University-ის თანამშრომლობით გაიმართა.
დისტანციურ ღონისძებაში ბნსუ-ს აკადემიური პერსონალის ჩართულობას ორგანიზება ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურმა გაუწია.

Online Seminar 21.07.2020
On July 21, 2020, the academic staff of the Batumi Navigation Teaching University attended an online seminar. The distance learning session consisted of two sessions: Session I focused on Nonverbal Communication in Teaching, which focused on the use of nonverbal communication in the learning process, how teachers should assist students in the learning process through nonverbal communication.
During the seminar the issue such as „how teachers should use body language“ was discussed.
The first session was conducted by the Dean of the School of Education and Health of Adelphi University - Dr. Xiao-lei Wang. The second session was dedicated to the topic "Teaching with Zoom", where the ways of using the Zoom platform in the teaching-learning process were discussed.
The session focused on the various features of the platform that make lecturing interactive and fun for students.
The second session was conducted by Adelphi University Assistant Professor, Dr. Melissa Randazzo.
The seminar was organized in collaboration with English Book Education and Adelphi University.
The involvement of BNTU ‘s academic staff in the remote event was organized by the BNTU International Relations Service.