ონლაინ-შეხვედრა ბნსუ-ს პარტნიორ დამსაქმებლებთან 25.08.2020
2020 წლის 25 აგვისტოს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნიევრსიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ინიციატივითა და პრაქტიკისა და დასაქმების სამსახურის ორგანიზებით, შედგა სამუშაო ონლაინ-შეხვედრა ბნსუ-ს პარტნიორ დამსაქმებლებთან. შეხვედრაზე წარდგენილ იქნა ბნსუ-ში შემუშავებული ინგლისურენოვანი საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამები ,,საზღვაო ნავიგაცია" და ,,გემის მექანიკა". პროგრამის თანახელმძღვანელებმა - ასისტენტ-პროფესორმა გიორგი გაბედავამ და უფროსმა მექანიკოსმა ბორის კვიკვინიამ გააცნეს საკრუინგო კომპანიების წარმომადგნელებს ინგლისურენოვანი პროგრამის სტრუქტურა, მიზნები, მათი განხორცილებისათვის საჭირო მატერიალურ-ტექნიკური და ადამიანური რესურსი.
ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსმა, პროფესორმა ნ. მიქელთაძემ ისაუბრა პროგრამის შესაბამისობაზე ეროვნულ და საერთაშორისო სტანდარტებთან.
შეხვედრაში მონაწილე 11 საკრუინგო კომპანიის წარმომადგენელმა მოიწონა უნივერსიტეტის ინიციატივა ინგლისურენოვანი პროგრამების შემუშავებასთან დაკავშირებით, პროგრამის შინაარსი და დინამიკა. დისკუსიისა და დამაზუსტებელი კითხვა-პასუხის შემდგომ, დამსაქმებლებმა დადებითად შეაფასეს ახლადშექმნილ პროგრამა და მისცეს მას განხორცილების რეკომენდაცია.

Online Meeting With BNTU Partner Employers 25.08.2020
On August 25, 2020, at the initiative of the Quality Assurance Service and the Practice and Employment Service of Batumi Navigation Teaching University organized a working online meeting with BNTU partner employers. The English-language Bachelor Educational programs "Maritime Navigation" and "Ship Mechanics" developed at BNTU were presented at the meeting. The co-head of the program, Assistant Professor, George Gabedava and Senior Mechanic Boris Kvikvinia introduced the structure of the English-language program, goals, material, technical and human resources needed for their implementation to the representatives of crewing companies . The Head of Quality Assurance Service, Professor Natia Mikeltadze spoke about the compliance of the program with national and international standards.
Representatives of 11 crewing companies participating in the meeting liked the University's initiative to develop English-language programs, program content and dynamics. After discussion, questions and answers, the employers positively evaluated the newly created program and gave it a recommendation for implementation.