რექტორთა კონფერენცია
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი–კანცლერი, ლალი ხვედელიძე ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში (KIU) გამართულ რექტორთა კონფერენციას დაესწრო, რომელშიც საქართველოში ავტორიზებული საჯარო და კერძო უნივერსიტეტების რექტორები მონაწილეობდნენ.
ღონისძიებაზე განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა, გივი მიქანაძემ, პრემიერ-მინისტრის მიერ ინიცირებული უმაღლესი განათლების ფუნდამენტური რეფორმის კონცეფციის მნიშვნელოვან მიმართულებებზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ რეფორმა ხარისხის გაუმჯობესებასა და თანამედროვე სტანდარტებთან შესაბამისი განათლების სისტემის შექმნას ისახავს მიზნად.
მონაწილეებმა ასევე განიხილეს რეფორმასთან დაკავშირებული საკანონმდებლო ცვლილებების პირველი ეტაპი და განათლებისა და მეცნიერების შესახებ კანონის მომზადებაზე მომუშავე სამუშაო ჯგუფში რექტორთა კვოტირების საკითხი.
კონფერენცია დისკუსიის რეჟიმში მიმდინარეობდა და მონაწილეებმა რამდენიმე მნიშვნელოვან თემაზე ერთობლივი გადაწყვეტილებები მიიღეს.

Batumi Navigation University’s Head of Administration–Chancellor, Lali Khvedelidze, attended the Rectors’ Conference held at Kutaisi International University (KIU), which brought together rectors of authorized public and private higher education institutions across Georgia.
During the event, the Minister of Education, Science and Youth, Givi Mikanadze, presented the key directions of the fundamental higher education reform initiated by the Prime Minister, emphasizing that the reform aims to improve quality and establish a modern, standards-aligned education system in the country.
The participants also discussed the initial stage of legislative changes related to the reform, as well as the issue of rectors’ representation quotas in the working group preparing the Law on Education and Science.
The conference was held in a discussion format and the participants reached joint decisions on several important matters.