საჯარო განხილვა დაინტერესებულ მხარეებთან
2024 წლის 7 მარტს გაიმართა ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საზღვაო - საინჟინრო ფაკულტეტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამებისა „საზღვაო ნავიგაცია“; გემი მექანიკა“ და ბნსუ-ს ახალი მისიის, ხედვისა და ღირებულებების საჯარო განხილვა ბნსუ-ს დაინტერესებულ მხარეებთან.
შეხვედრის ფარგლებში დაინტერესებულ მხარეებს წარედგინა მოდიფიცირებული, ახალ დარგობირვ მახასიათებელთან შესაბამისობაში მოყვანილი საგანმანათლებლო პროგრამები. ასევე, განხილულ იქნა ბნსუ-ს ახალი მისიის, ხედვისა და ღირებულებების პროექტი.
შეხვედრის მონაწილეებმა დააფიქსირეს თავიანთი მოსაზრებები განხილულ საკითხებთან დაკავშირებით და გაიცა შესაბამისი რეკომენდაციები.
შეხვედრის ფარგლებში ხელი მოეწერა თანამშრომლების მემორანდუმს ბნსუ-სა და საკრუინგო კომპანია შპს Luncent Georgia-ს შორის.
საჯარო განხილვას 14 საკრუინგოს წარმომადგენელი, პროგრამების განმახორციელებელი პერსონალი, კურსდამთავრებულები და სტუდენტები ესწრებოდნენ.

Public Discussion of Educational Programs with Stakeholders
On March 7, 2024, a public dialogue took place involving key stakeholders of Batumi Navigation Teaching University (BNTU). The discussion focused on the undergraduate educational programs "Maritime Navigation" and "Ship’s Power Plant" within the Maritime Engineering Faculty. Additionally, the event delved into BNTU's new mission, vision, and values.
During the meeting, the adjusted educational programs, aligned with the updated Sectoral Benchmark, were introduced to the stakeholders. Simultaneously, the draft of Batumi Navigation Teaching University's (BNTU) new mission, vision, and values was deliberated.
Participants shared their perspectives on the matters under discussion, and pertinent recommendations were articulated.
Within the meeting's scope, a memorandum of mutual cooperation was formalized between BNTU and Luncent Georgia LLC, a crewing company.
The public discussion drew the attendance of representatives from 14 Crewing Agencies, program implementers, graduates, and students, fostering a diverse exchange of viewpoints.