საჯარო ლექცია: საზღვაო კარიერა და ლიდერობა
შეხვედრის ფარგლებში უნივერსიტეტმა განსაკუთრებულ სტუმრებს უმასპინძლა - ნათია ლაბაძე, პირველი ქართველი ქალი კაპიტანი და მარიამ გურგენიშვილი, პირველი ქართველი ქალი მექანიკოსი. მათ სტუდენტებს გაუზიარეს საკუთარი პროფესიული გამოცდილება, ისაუბრეს საერთაშორისო საზღვაო სფეროში მიღებულ პრაქტიკასა და იმ გამოწვევებზე, რომლებიც მათ კარიერული განვითარების გზაზე შეხვდათ.
ღონისძიებაში ასევე მონაწილეობდნენ ბნუ-ს სტუდენტები, რომლებიც BSM-ის კადეტის პროგრამის კურსდამთავრებულები არიან. მათ დამსწრეებს საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს და ისაუბრეს პროგრამის მნიშვნელობაზე პროფესიული განვითარების პროცესში.
ლექციის ფარგლებში განხილული იყო საზღვაო სფეროში წარმატებული პროფესიული გზის ფორმირების საკითხები, ლიდერობის მნიშვნელობა, საერთაშორისო გამოცდილება და მეზღვაურების პროფესიული გამოწვევები. შეხვედრა ინტერაქციული ფორმატით წარიმართა და სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ სტუმრებისთვის მათთვის საინტერესო კითხვები დაესვათ.

Public Lecture: Maritime Career and Leadership
Within the framework of the meeting, the university hosted special guests — Natia Labadze, the first Georgian female captain and Mariam Gurgenishvili, the first Georgian female maritime engineer. They shared their professional experiences with students, spoke about the international maritime practices they have gained and discussed the challenges they encountered throughout their career paths.
The event was also attended by BNU students who are graduates of the BSM Cadet Program. They shared their own experiences with the audience and highlighted the importance of the program in their professional development.
During the lecture, participants discussed the formation of a successful professional path in the maritime field, the importance of leadership, international experience, and the professional challenges faced by seafarers. The meeting was conducted in an interactive format, allowing students to ask questions and engage directly with the invited speakers.