IAMU-ს გენერალური ასამბლეის მონაწილეების მიღება
2022 წლის 18 ოქტომბერს, სასტუმრო "შერატონ ბათუმში" საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტების ყოველწლიური გენერალური ასამბლეის მონაწილეების მიღება გაიმართა.
ღონისძიებას ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი, პარმენ ხვედელიძე, კანცლერი, ლალი ხვედელიძე და რექტორის მოადგილეები, გელა გვარიშვილი და გიორგი გაბედავა დაესწრნენ.
საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAMU) 22-ე ყოველწლიური გენერალური ასამბლეის (AGA) ორგანიზატორი ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიაა. წელს იგი საქართველოში პირველად ტარდება.
IAMU მსოფლიოში 36 ქვეყნის 68 უმაღლეს სასწავლებელს აერთიანებს. მისი საპატიო წევრები არიან მსოფლიო საზღვაო უნივერსიტეტი (WMU) და ნიპონის ფონდი.

Reception of the Participants of the IAMU General Assembly
On October 18, 2022, the reception of the participants of the annual general assembly of International Association of Maritime Universities was held at the "Sheraton Batumi" Hotel.Rector of Batumi Navigation Teaching University, Parmen Khvedelidze, Chancellor, Lali Khvedelidze and Deputy Rectors, Gela Gvarishvili and George Gabedava attended the event.
Batumi State Maritime Academy is the organizer of the 22nd Annual General Assembly (AGA) of the International Association of Maritime Universities (IAMU). This year it is held for the first time in Georgia.
IAMU unites 68 higher education institutions of 36 countries around the world. Its honorary members include the World Maritime University (WMU) and the Nippon Foundation.