საზღვაო სფეროში მომუშავე ქალთა საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება
2025 წლის 16 მაისს, ბნსუ-ში საზღვაო სფეროში მომუშავე ქალთა საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა, სადაც საზღვაო სფეროს წარმომადგენელმა წარმატებულმა ქალებმა ერთმანეთს პროფესიული გამოცდილება გაუზიარეს და იმსჯელეს სექტორში არსებულ გამოწვევებსა და შესაძლებლობებზე.
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი მუდმივად მხარს უჭერს სექტორში ქალთა ჩართულობის გაძლიერებას. ბნსუ-ს ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის-კანცლერის, ქალბატონი ლალი ხვედელიძის ინიციატივით, რომელიც ამავე დროს, ქალთა საერთაშორისო სანაოსნო და სავაჭრო ასოციაცია - WISTA Georgia-ს პრეზიდენტია, ჩვენი უნივერსიტეტის საზღვაო-საინჟინრო ფაკულტეტზე გოგონებისთვის სწავლა სრულად დაფინანსებულია.

Celebrating the International Day for Women in Maritime
On May 16, 2025, an event dedicated to the International Day for Women in Maritime was held at BNTU, where successful women working in the maritime industry shared their professional experiences and discussed the challenges and opportunities within the sector.
BNTU consistently supports the empowerment and increased involvement of women in the maritime field. Thanks to the initiative of the Head of Administration-Chancellor, Lali Khvedelidze — who is also the President of the Women’s International Shipping and Trading Association (WISTA) Georgia — studies for female students at the Faculty of Maritime Engineering are fully funded.