2023 წლის 24 მაისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსსიტეტის რექტორის მეორე მოადგილე საგანმანათლებლო პროცესების მართვისა და საერთაშორისო მიმართულებით - ასოცირებული პროფესორი გიორგი გაბედავა და სტუდენტთა პრაქტიკისა და დასაქმების სამსახურის ხელმძღვანელი ლელა შანიძე სამუშაო ვიზიტით რეჯებ ტაიპ ეროღანის უნივერსიტეტის (თურქეთი) საზღვაო ფაკულტეტს ეწვია.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობის გზებზე და გააფორმეს თანამშრომლობის მემორანდუმი. დაიგეგმა მასპინძელი უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი ბნსუ-ში.
ასევე, დაიგეგმა სტუდენტების, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლითი პროგრამები ERASMUS+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში.
ბნსუ-ს წარმომადგენლებმა შეხვედრის დასასრულს დაათვალიერეს საზღვაო ფაკულტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა.

On May 24, 2023, the second deputy rector of the Batumi Navigation Teaching University in the Direction of Educational Process Management and International Relations – Associate Professor George Gabedava and the Head of Student Practice and Employment Service – Lela Shanidze, visited the Maritime Faculty of the Recep Tayyip Erdoğan University (Turkey).
Within the framework of the meeting, the parties discussed ways of future cooperation and signed a memorandum of cooperation. A visit of representatives of the host university to BNTU was planned.
Also, exchange programs for students, academic and administrative staff were planned within the framework of the ERASMUS+ international credit mobility program.
At the end of the meeting, BNTU representatives toured the material-technical base of the Maritime Faculty.
The mentioned meeting was held within the framework of the ERASMUS+ international credit mobility program.