სათაური: “პრაქტიკული სახელმძღვანელოს შექმნა "გამოყენებითი ფსიქოლოგია მეზღვაურებისთვის"
დაფინანსების წყარო: პროექტი დაფინანსებულია საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAMU) მიერ.
პროექტის გუნდი: კოორდინატორი - ბნსუ-ს ასოცირებული პროფესორი გიორგი გაბედავა; წევრები: ბნსუ-ს პროფესორი ნათია მიქელთაძე; ბნსუ-ს ასისტენტ-პროფესორი ლევან დავითაძე; ნევროლოგი - ალექს მინდაძე; ლუბლიანას უნივერსიტეტის პროფესორი - მატია სვეტინა; დალიანის საზღვაო უნივერსიტეტის ასისტენტ- პროფესორი - იან ჩუანიან; დალიანის საზღვაო უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორი - ივან ჯიუნი.
პროექტის მიზანი: პროექტის მიზანია სასწავლო კურსის შესაბამისი სრულყოფილი ლექციების კრებულის ან/და სახელმძღვანელოს გამოცემა, რომელიც, სხვა თეორიულ მასალასთან ერთად, სასურველია შეიცავდეს პრაქტიკულ კითხვარებს ფსიქოლოგიური მდგომარეობის თვითშეფასებისათვის და პრაქტიკულ სავარჯიშოებს ფსიქოლოგიური მდგომარეობის დასასტაბილურებლად.

Practical Guide for Seafarers in Applied Psychology
Funding Source: The project is funded by the International Association of Maritime Universities (IAMU).
Project Team: Coordinator - George Gabedava – Associate Professor at BNTU; Members: Natia Mikeltadze – Professor at BNTU; Levan Davitadze – Assistant Professor at BNTU; Alex Mindadze – Neurologist; Matija Svetina – Professor at the University of Ljubljana; Yan Chuanyan – Assistant Professor at Dalian Maritime University; Yuan Jun – Assistant Professor at Dalian Maritime University.
Project Goal: The goal of the project is to publish a comprehensive collection of lectures and/or a textbook corresponding to the training course, which, along with other theoretical material, should preferably include practical questionnaires for psychological self-assessment and practical exercises for stabilizing one's psychological state.