- ლოგისტიკა: 2,990 ლარი
- იმ შემთხვევაში, თუ ერთი ოჯახიდან სასწავლებელში სწავლობს ორი ან მეტი სტუდენტი, თითოეულს ეძლევა სწავლის საფასურზე 10%-იანი ფასდაკლება, გარდა უნივერსიტეტში გარე მობილობით ჩარიცხული სტუდენტებისა.
- შპს „მახინჯაურის საზღვაო სკოლის“ კურსდამთავრებულ სტუდენტებს, სწავლის საფასური უმცირდებათ 10%-ით.
- იმ სტუდენტებს, რომლებმაც დაამთავრეს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის უმაღლესი განათლების პირველი საფეხური (ბაკალავრიატი) და სწავლას აგრძელებენ ამავე უნივერსიტეტის უმაღლესი განათლების მეორე საფეხურზე (მაგისტრატურა), სწავლის საფასური უმცირდებათ 10%-ით.
- ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის უმაღლესი განათლების პირველი საფეხურის (ბაკალავრიატი) საზღვაო-საინჟინრო ფაკულტეტზე ერთიანი ეროვნული გამოცდებით ჩარიცხულ მდედრობითი სქესის სტუდენტებს სწავლის საფასური უფინანსდებათ 100%-ით, გარდა გარე მობილობით ჩარიცხული სტუდენტებისა.
- იმ სტუდენტებს, რომლებმაც ერთიანი ეროვნული გამოცდების დროს საგანმანათლებლო დაწესებულებების ჩამონათვალში პირველ პრიორიტეტად მიუთითეს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტი, სწავლის საფასური უმცირდებათ 10%-ით.
- განსაზღვრული საშეღავათო ტარიფების გარდა, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი – კანცლერი უფლებამოსილია (საჭიროების შემთხვევაში, პარტნიორთა კრებასთან შეთანხმებით) განსაზღვროს დამატებითი საშეღავათო ტარიფების მიმღები პირები, მათ შორის უნივერსიტეტის თანამშრომლები და მათი ოჯახის წევრები, მათი პირადი განცხადების საფუძველზე.

- Logistics: 2,990 GEL
If two or more students from the same family are studying at the university, each student is granted a 10% tuition fee discount, except for students enrolled through external mobility transfers.
Graduates of Makhinjauri Maritime School receive a 10% reduction in tuition fees.
Students who completed the first cycle of higher education (Bachelor’s degree) at Batumi Navigation University and continue their studies at the same university in the second cycle of higher education (Master’s degree) receive a 10% reduction in tuition fees.
Female students enrolled through the Unified National Examinations in the Maritime Engineering Faculty of the first cycle of higher education (Bachelor’s degree) at Batumi Navigation University are granted 100% tuition funding, except for students enrolled through external mobility transfers.
Students who listed Batumi Navigation University as their first priority in the list of educational institutions during the Unified National Examinations receive a 10% reduction in tuition fees.
In addition to the defined preferential tariffs, the Head of Administration-Chancellor of Batumi Navigation University is authorized (if necessary, in agreement with the Partners’ Meeting) to determine recipients of additional preferential tariffs, including university employees and their family members, based on their personal applications.